Mustafa Sönmez Kimdir, Hakkında

Mustafa Sönmez Kimdir, Hakkında

Mustafa Sönmez… Adımı sevdiğim söylenemez. Neden adımın bir Türkçe bir ad olmadığını çok sordum. Arapça kökenli adımın yerine söyle gösterişli ve Türkçe bir kelimeden adım olabilirdi. Tabii ki bu benim hayalim. Aman adı falan boş verdim, akıllı, düşünen insan gibi yaşamaya çalışıyorum. E tabii ki 21. yüzyılda halledemediğimiz o kadar çok sorunumuz var ki! Siyasetten tutun, insan ilişkilerine; yani A’dan Z’ye yeniliğe ihtiyacımız var. Ben de kendimi yeniliyorum. Aynı kalamam. Hep aynı insan olamam. Kendimden sıkılırım. Bundan 5 sene önceki ben farklı biriydi, o kişi ile karşılaşsam birbirimize ne kadar yabancı olduğumuz gözükür.

Mustafa Sönmez Kimdir, Hakkında
Mustafa Sönmez

Artık yüzlerce yıldır tartıştığımız konuları bir tarafa bırakmalıyız. Zihinsel aydınlığa ulaşmalıyız. İnsan benim gözümde bir bedenden ibaret değildir. Çünkü gerçeklik o kadar yanıltıcıdır ki! Yaşamda tek bir gerçek, tek bir yaşam tarzı bulunmaz. Her yaşam, her bir insan ayrı bir gerçekliktir.  Dogmatik inançlarımız bizi daha da radikal ve iflah olmaz düşüncelere hatta fiillere yönlendiriyor. Bu gidişle ölçeğiyle evrende bir hiç hükmünde olan dünyada, egomuz ve bütün hırçınlığımız ile sıkışıp kalacağız. Sadece yaşayıp ölmeye odaklı, kendini masallarla kandıran bir tür olacağız. Hayır, biz “Sapiens” olamayız. Sıradan bir Homo türüyüz. Yaşamımda asla karmaşaya ve tek bir gerçekliğe, bir başkasının özel yaşamına hunharca saldırı yoktur. Asla masallara, yerleşik sorgulanmadan hemen kabul edilen bilgiye de ne itimadım ne de inancım var.

Kısaca, Mustafa Sönmez

Maddeler halinde yaşam anlayışım, Twitter gönderilerim, fotoğraflar, dinlediğim müzikler asıl sitede. Burada sadece birkaç paragrafta bir şeyler yazmak istedim. Devamı için aşağıdaki butona dokunabilirsin. Artık internet erişimini çpğunluklar mobil cihazlardan yaptığımızdan “tıklayın” ifadesi eskidi, modası eskidi. Ben de bu nedenle dokunmatik ekrana göre “buraya dokunun” yazıyorum.

Bir Cevap Yazın